Yük Asansörleri

Güçsan Asansör olarak en ağır yükleri olduğu kadar en hafif yükleri de aynı hassasiyetle taşıyacak kabinleri üretmekteki titizliğimiz herkes tarafından bilinmektedir.Fabrika, depo ya da otoparklarda kullanılmak üzere tesis ettiğimiz tüm asansörlerimiz ağır ortam şartlarında başarıyla çalışır.

Yük asansörleri çift hızlı olarak yapıldığı takdirde ; yüke bağlı olarak kat seviyeleme hataları meydana gelmektedir.Bu sebeple bizler yük asansörünüzün ihtiyacınızı net olarak karşılayabilmesi için genellikle hız kontrollü (inverterli) olarak uygulamaktayız.

Eğer kuyu üzerinde makine dairesi için uygun bir yer bırakılmadı ise küçük bir odacık ile beraber orta yükseklikteki tesisler için hidrolik tahrikli yük ve araç asansörlerini uygulamaktayız.Hidrolik asansörler elektrikli asansörlere göre daha sessiz çalışırlar.

Güçsan Asansör olarak bizler asansörünüzde ne taşımak isterseniz ihtiyacınıza göre yüksek teknoloji ürünleri olan asansörleri hizmetinize sunmaktayız.

Kapılarımız ise isteğe göre üretilen istenilen yükseklikte ve genişlikte yarı otomatik veya tam otomatik olabilir.

Yük ve Araç asansörlerinde özellikle zeminin kaymaz malzemeden seçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple Güçsan Asansör olarak kullanmış olduğumuz yük asansörü kabinleri, yüksek kapasiteli tekerlek yüklerine karşı destek sağlamak için taban kısımları ilave özel malzemeler ile güçlendirilmiştir.Kabin duvarları ise istediğiniz herhangi bir RAL renginde boyanabilir.

 

Yük Asansörleri Yük Asansörleri Yük Asansörleri

Yük Asansörleri Yük Asansörleri Yük Asansörleri

Eğer İhtiyacınız Bir Araç Asansörü ise Güçsan Asansör'ün özel araç asansör tasarımlarıyla tanışmanız gerektiğini unutmayın.
Günümüzde otomobillerin çok olması sebebiyle otopark sorunları ortaya çıkmıştır.Bu sebeple ihtiyacı karşılayacak ekonomik çözümler gerekmektedir.
Araç asansörlerinde sürücünün aracı terk etmeden buton paneline ulaşması gerektiğini unutmamalısınız.
İhtiyacınız her neyse Koli veya Otomobil sizleri Güçsan Asansörün teknolojik çözümlerine bekliyoruz.

Asansör kavramı yük taşıma yada yer değiştirme amacıyla kullanılan teknolojik araç anlamında kullanılmaktadır. Yük derken basit bir ağırlıktan tutunda çok yüksek sayılabilecek ağırlıklar söz konusudur.  Yük asansörü tarafından taşınacak ağırlıkların çeşidine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Yük taşıma amaçlı asansörlerin yapısal olarak farklı özellikler göstermeleri normaldir örneğin çok fazla ağırlıkların taşınması yada yer değiştirmeleri için hidrolik asansörlerin kullanılması gerekir. Hidrolik yük asansörü çok fazla ağırlık taşıyabilirler bu özellikleri fiziksel olarak yapılma ilkelerine bağlıdır. Örnek vermek gerekirse araç tamir servislerinde rastlayabilinecek ve araçları yerde yükseltme amaçlı yük asansörleri  yada  bazı fabrikalarda  kullanılan yük asansörleri örnektir.

Aynı şekilde çok katlı yapılarda taşınması gereken yüklerin en üst katlara kadar taşınması için yine yük asansörleri kullanılır. Asansörlerin insan hayatında ne denli önemli bir yer kapladığını bu küçük örneklerle anlatmaya çalıştık ancak yine anlattığımız kullanım alanları sadece kısa başlıklardan oluşmakta. Her beşlığın altında birden fazla teknik alt başlığın açılması mümkündür.

Bir yük asansörü nasıl çalışır temel öğelerini kullanarak anlatmaya çalışalım;
Yük taşıma asansörleri yüklerin yer değiştirmesi yada yükseltilmesi için kullanılırlar. Ağırlıklar genelde yada hidrolik sistemler kullanılarak yada karşıt ağırlık kullanma prensibleri uygulanarak istenen düzeye çıkarılırlar. Hidrolik sistemlerde kullanılacak sıvılar elektrikli motorlar ile kaldırılacak yükü yükseltecek  pistonlara pompalanır. Bu pistonlarda sıvının tek yönlü olarak akışını sağlayacak vanalar bulunmaktadır. Yük asansörleri taşıdıkları yükler açısından çeşitli farklılıklar içerebilmektedir. 

Yük taşıma amaçlı asansörlerin başlıca çeşitleri ve kullanılma amaçlarını şunlardır;
Hidrolik sistemli yük asansörü sistemi çok katlı olmayan yapılarda yüklerin bir ortamdan başka bir ortama transfer edilmesi amacıyla tasarlanmış yapıdadırlar. Hidrolik asansörler  çalışma şekilleri bakımından çok az gürültü yaparlar. Genellikle ağır yüklerin kısa mesafeli taşınması işlemlerinde kullanılırlar. Bakımları az maliyetleri düşüktür. Halatlı yük asansörleri hidrolik sistemli yük taşıma sistemlerine oranla daha fazla yük taşıma ve daha yüksek mesafeler arasında taşıma yapabilmek amacıyla kullanılmaktalar.

Rampalı yük taşıma asansörleri yer tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılan asansörlerdir. Sağladıkları yer tasarrufu yük taşıma amacıyla kullanılan platformlarının hareketli olmasındandır. Bu tip yük asansörü modellerinde yük taşıma platformunu katlamak  ve yer değiştirmek mümkün olmaktadır. Son olarak makaslı yapı diye tarif edilen yük asansörü modeli diğer modellere göre daha fazla ağırlığı taşınması gereken daha geniş yapılı asansörlerdir. Hareketli yük taşıma platformları dikey olarak hareket eder. Bu tip asansörler genellikle iş platformu yada personelleri daha yükseğe çıkarmak için kullanılır.

Güçsan Asansör

Güçsan Asansör, şirket içi ve şirket dışı iletişimiyle, deneyimli, yetenekli ve işinin ehli kadrosuyla, her türlü asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bantların; imalatı, toptan ticareti, ithalatı, ihracatı, montajı, modernize edilmesi, servis ve bakımı ile her çeşit yedek parça...

Devamını Oku

Güçsan Facebook

Twitter

Bize Ulaşın


Adres: Muratpaşa Mah. Eski Edirne Asfaltı Baltaş Kilimci Sanayi Sitesi No 3/1 Dükkan No 482 Bayrampaşa /İstanbul
Phone: +90 212 616 1511
Gsm: +90 532 722 6002

E-Bülten Aboneliği

Kampanyalardan ilk önce siz haber alın.